Як стереотипи впливають на наше життя

Відеопорадник учителям за курсом "Кроки до порозуміння" 

(https://goo.gl/oGY3zt)


Метою курсу є зменшення  вразливості учнів і вчителів до маніпулятивної інформації, розвиток критичного мислення, опанування сучасних інструментів комунікації, які б сприяли більшій згуртованості громади і громадян.


2 коментарі:

  1. Стереотипи - це певні судження, непорушні істини. Їх ніхто не оспорює, що не піддає критики і осмислення. Вони існують не просто так, а на основі життєвого досвіду і, як правило, не одну людину.

    Стереотипи цілком впливають на наше життя і часом вони навіть сильніше реальності. Зустрічаючи індіанця, ми говоримо, що не віримо своїм очам. Чому він не розмальований і без пір'я на голові - адже саме так ми його завжди уявляли, хоч жодного разу в житті і не бачили. Стереотипи нам дали можливість, не бачачи реальності скласти портрет і розуміння про нього.

    В роботі та особистому житті не варто керуватися стереотипами і тим більше, грунтуючись на них робити важливі рішення.

    ВідповістиВидалити
  2. Стереотипи завжди сприймаються простіше, ніж реальні речі. Завдяки стереотипам найскладніші явища можна окреслити двома-трьома реченнями. Схематичне зображення стереотипу дозволяє нам зрозуміти співвідношення правдивої та хибної інформації в ньому. Тобто можна сказати, що стереотипям притаманна «економія мислення". Особливість стереотипів полягає в тому, що вони володіють підсвідомістю як окремого індивідуума, так і суспільства загалом. Вони впливають на наші дії, поведінку, судження про різні явища та навіть на хід суспільних подій.

    ВідповістиВидалити